Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Наши молитвы, которые слышит Бог!

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 7 мес. назад #22058

  • anzela kherkeladze
  • anzela kherkeladze аватар
  • Не в сети
  • Платиновый
  • Сообщений: 1072
  • Спасибо получено: 6234
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Людмила Никулина, Надежда

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 7 мес. назад #22504

  • anzela kherkeladze
  • anzela kherkeladze аватар
  • Не в сети
  • Платиновый
  • Сообщений: 1072
  • Спасибо получено: 6234
Администратор запретил публиковать записи гостям.

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 5 мес. назад #24054

Молитва родителей за умерших детей

Господи, Иисусе Христе, Боже наш Владыко живота и смерти, Утешителю скорбящих! С сокрушенным и умиленным сердцем прибегаю к Тебе и молюся Ти: помяни, Господи, во Царствии Твоем усопшаго раба Твоего, чадо мое (имя), и сотвори ему вечную память. Ты, Владыко живота и смерти, даровал еси мне чадо сие, Твоей же благой и премудрой воле изволися и отьяти е у мене. Буди благословенно имя Твое, Господи. Молю Тя, Судне неба и земли, бесконечною любовию Твоею к нам, грешным, прости усопшему чаду моему вся согрешения его, вольная и невольная, яже словом, яже делом, яже ведением и неведением. Прости, Милостиве, и наша родительская согрешения, да не пребудут они на чадах наших: вем, яко множицею согрешихом пред Тобою, множицею не соблюдохом, не сотворихом, якоже заповедал еси нам. Аще же усопшее чадо наше, нашея или своея ради вины, бяше в житии сем, работая миру и плоти своея, и не паче Тебе, Господу и Богу своему: аще возлюби прелести мира сего, а не паче слово Твое и заповеди Твоя, аще предавшеся сластем житейским, а не паче сокрушению о гресех своих, и в невоздержании бдение, пост и молитву забвению предавше, -молю Тя усердно, прости, преблагий Отче, чаду моему вся таковыя прегрешения его, прости и ослаби, аще и ино злое сотвори в житии сем. Христе Иисусе! Ты воскресил еси дщерь Иаира по вере и молитве отца ея, Ты исцелил еси дщерь жены-хананеянки по вере и прошению матери ея: услыши убо и молитву мою, не презри и моления о чаде моем. Прости, Господи, прости вся согрешения его и, простив и очистив душу его, изми муки вечныя и всели е со всеми святыми Твоими, от века благоугодившими Тебе, идеже несть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь бесконечная: яко несть человек, иже жив будет и не согрешит, Ты един кроме греха: да егда имаши судити мирови, услышит чадо мое превожделенный глас Твой: Приидите, благословеннии Отца Моего, и наследуйте уготованное вам царствие от сложения мира. Яко Ты еси Отец милостей и щедрот, Ты живот и воскрешение наше и Тебе славу возсылаем со Отцем и Святым Духом ныне и присно и во веки веков. Аминь.
Администратор запретил публиковать записи гостям.

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 5 мес. назад #24126

Молитвы святому Архистратигу Михаилу

О Господи Боже Великий, Царю безначальный! Пошли Господи Архангела Твоего Михаила на помощь рабу Твоему (имя) изъяти мя от враг моих видимых и невидимых! О Господень Архангеле Михаиле, излей миро благостыни на раба своего (имя). О Господень Архангеле Михаиле, демонов сокрушителю! Запрети всем врагам борющимся со мною, сотвори их яко овцы, и сокруши их, яко прах пред лицем ветра. О Господень Великий Архангеле Михаиле, шестикрылатый первый Княже и Воеводо Небесных Сил, Херувим и Серафим! О чудный Михаиле Архангеле! Буди ми помощь во всем, в обидах, в скорбех, в печалех, в пустынях на распутиях, на реках и на морях тихое пристанище! Избави мя, Великий Михаиле Архангеле, от всякия прелести диавольския, егда услышиши мя, грешного раба своего (имя), молящегося тебе и призывающего имя Твое святое, ускори на помощь мою, и услыши молитву мою. О Великий Архангеле Михаиле! Победи вся противящиеся мне силою честнаго и животворящего Креста Господня, молитвами Пресвятыя Богородицы и святых Апостол, и святого Николая Чудотворца, святого Андрея юродиваго и святого пророка Илии, и святых великомученик Никиты и Евстафия, преподобных отец и святителей и мученик, и всех святых Небесных Сил. Аминь.

Молитва сия древняя, написана на паперти Чудова монастыря в Москве - в церкви Архистратига Михаила.
Кто читает сию молитву каждодневно, не прикоснется к нему ни диавол, ни злой человек, и лестию не обольстится сердце его, и ада преисподняго избавится.
Молитесь под праздник Архангела Михаила: под 19 сентября (Чудо в Хонех) и под 21 ноября (Собор Архистратига Михаила), т.е. под Михайлов день. Молитесь в 12 часов ночи, ибо Архангел Михаил под свои праздники ночью находится на берегу долины огненной, и опусает правое крыло в геенну огненную, которая в это время гаснет. Молитесь под эти ночи, и Он услышит молитву просящего, называйте усопших по имени и просите, чтобы Он вывел их из ада. Помяните родных, знакомых и близких, называйте их имена.


Молитва за усопших:
"Святый Архангеле Божий Михаиле, если мои сродники (имена усопших и сродников по плоти до Адамова Колена) находятся в огненном озере, то выведи их из вечного огня своим благословенным крылом и приведи их ко Престолу Божию и умоли Господа нашего Иисуса Христа чтобы простил им их грехи"
pravnovosti.ru/blog/2012/11/21/молитва-з...-на-архистратига-ми/
Администратор запретил публиковать записи гостям.

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 1 мес. назад #25937

  • Lika
  • Lika  аватар
  • Не в сети
  • Платиновый
  • Сообщений: 645
  • Спасибо получено: 3301
Упокой, Господи, души усопших рабов Твоих (имена) и всех усопших сродников и благодетелей моих, и прости их все грехи, сделанные по собственной их воле и помимо их воли, и дай им Царство Небесное.

Администратор запретил публиковать записи гостям.

НАШИ МОЛИТВЫ..... 10 года 2 нед. назад #26413

  • Ольга
  • Ольга аватар
  • Не в сети
  • Платиновый
  • Сообщений: 3018
  • Спасибо получено: 10880
Молитва на Благовещение

Воспеваю благодать Твою, Владычице, молю Тя: ум мой обогати. Ступати право мя настави, путем Христовых заповедей. Бдети к песни укрепи, уныния сон отягощающи. Связана пленницами грехопадений, мольбами Твоими разреши, Богоневесто. В нощи мя и во дни сохраняй, борющих враг избавляюще мя. Жизнедателя Бога рождшая, умервщлена мя страстьми оживи. Небесная ми улучити веселия, со всеми святыми, сподоби. Пресвятая Дево, услыши глас непот-ребнаго раба Твоего. Струю давай мне слезам. Пречистая, души своея скверну очищающи. Стенания от сердца приношу. Душетленных мя пакостей избави, Христа прилежно умоляющи; Ему же честь и поклонение подобает ныне и присно, и во веки веков, аминь. (Воспеваю благодать Твою, Владычица, молю Тебя: обогати мой ум. Научи меня идти прямо, следуя путем Христовых заповедей. Связана пленницами грехопадений, мольбами Твоими облегчи участь людскую, Божья невеста. Храни меня и днем, и темною ночью, избавляя меня от злых врагов. Давшая жизнь Богу, оживи душу мою, погубленную страстями. Пресвятая Дева, услышь голос непотребного раба Твоего. Слезы лью перед Тобою, Пречистая, душу свою от скверны очищаю. Стенания от сердца приношу. Избавь меня от пакостей, растлевающих душу, Христа прилежно об этом умоляя; Ему же честь и поклонение подобает ныне и присно, и во веки веков. Аминь.
Администратор запретил публиковать записи гостям.
Работает на Kunena форум