Добро пожаловать, Гость
Логин: Пароль: Запомнить меня

ТЕМА: Наши молитвы, которые слышит Бог!

Наши молитвы, которые слышит Бог! 13 года 1 мес. назад #1009

Со мной печаль моя и грусть, Я в храм войду и помолюсь, Хочу услышать голос твой, Как будто ты еще живой! Прочту молитву наизусть И закажу сорокоуст...

Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Светлана Харлашина, Леся, Акифьева Наталья Юрьевна, лим Ольга, Зарывалова Светлана Робертовна у этого пользователя есть и 6 других благодарностей

НАШИ МОЛИТВЫ..... 13 года 1 мес. назад #1010

Администратор запретил публиковать записи гостям.

НАШИ МОЛИТВЫ..... 13 года 1 мес. назад #1011

ГосподиИисусе Христе, Боже наш, Владыко живота и смерти, Утешителю скорбящих!С сокрушенным и умиленным сердцем прибегаю к тебе и молю Ти: помяни,Господи, во Царствии Твоем, усопшаго раба Твоего (ИМЯ), чадомое и сотвори ему вечную память. Ты, Владыка живота исмерти, даровал еси мне чадо еси, Твоей же благой и премудрой волеизволися и отъяти е у меня Буди, благословенно имя Твое, Господи. МолюТя, Судие неба и земли, бесконечною любовию Твоею к нам, грешным,прости, усопшему чаду моему, все согрешения его, вольные и невольные,яже словом, яже делом, яже ведением и неведением. Прости, Милостиве, инаша родительская согрешения, да не прибудут они на чадах наших: всем,яко множицею согрешихом пред Тобою, множицею не соблюдохом, несотворихом, якоже заповедовал еси нам.
Аще еже усопшее чадо наше, нашеяили своея ради вины, бяше в житии сем, работая миру и плоти своея, инепаче Тебе, Господу и Богу своему; аще возлюби прелести мира сего, ане паче слово Твое и заповеди Твоя; аще предавшеся сластем житейским, ане сокрушению о гресех своих, и в своем невоздержании бдения, пост имолитву забвению предаше, - молю Тя усердно, прости, преблагий Отче,чаду моему (ИМЯ) вся таковая прегрешения его, прости,ослаби, аще и ино злое сотвори в житии сем, Христе Иисусе. Ты воскресилеси дщерь Иаида по вере и молитве отца ея, Ты исцелил еси дщерь жены -хананеянки по вере и прошению матери ею: услыши убо и молитву мою, непрезри и моления моего о чаде моем (ИМЯ).
Прости, Господи, прости всесогрешения его, и прости и очисти душу его , изми муки вечныя и всели е со всеми святыми Твоими, от века благоугодившими Тебе, ижденесть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная: яконесть человек, иже жив будет и не согрешит. Тя един без греха: и егдаимати судите мирови, да услышит и чадо мое превожделенный глас Твой:приидите благосовении Отца Моего, и последуйте уготованное вам Царствиеот сложения мира. Яко ты еси Отец милостей и щедрот, Ты живот ивоскрешение наше, и тебе славу воссылаем Отцем и Святым Духом, ныне иприсно, и во веки веков. Аминь.Прости, Господи, прости всесогрешения его, и прости и очисти душу его , изми муки вечныя и всели е со всеми святыми Твоими, от века благоугодившими Тебе, ижденесть болезнь, ни печаль, ни воздыхание, но жизнь безконечная: яконесть человек, иже жив будет и не согрешит. Тя един без греха: и егдаимати судите мирови, да услышит и чадо мое превожделенный глас Твой:приидите благосовении Отца Моего, и последуйте уготованное вам Царствиеот сложения мира. Яко ты еси Отец милостей и щедрот, Ты живот ивоскрешение наше, и тебе славу воссылаем Отцем и Святым Духом, ныне иприсно, и во веки веков. Аминь.

Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Светлана Харлашина, Леся, Акифьева Наталья Юрьевна, Лопухина Ольга, Юсупова Валентина Анатольевна у этого пользователя есть и 2 других благодарностей

НАШИ МОЛИТВЫ..... 13 года 1 мес. назад #1012

Господом данный Ангеле хранителю святый, прииди помолитися о рабе Твоем (ИМЯ), егоже на всех путех жизни сопровождал, хранил и наставлял еси,воззови с нами ко СпасуВсещедрому:
Иисусе, истреби рукописание грехов раба Твоего (ИМЯ),
Иисусе, уврачуй его язвы душевные.
Иисусе, да не будет на земли горьких воспоминаний о нем;
Иисусе, сего ради помилуй огорчавших его и обиженных им.
Иисусе, покрый его несовершенства светоносною ризою Твоего искупления;
Иисусе, возвесели его милосердием Твоим.
Иисусе Неизреченный, Великий и Чудный, явися ему Сам;
Иисусе, Судие Всемилостивый, рая сладости сподоби раба Твоего (ИМЯ)

Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Светлана Харлашина, Леся, Татьяна Приемникова/Белозерова/, Ирина Юрьевна, Лопухина Ольга у этого пользователя есть и 2 других благодарностей

НАШИ МОЛИТВЫ..... 13 года 1 мес. назад #1013

Администратор запретил публиковать записи гостям.
Спасибо сказали: Светлана Харлашина, Леся, Зарывалова Светлана Робертовна, Ирина Юрьевна, Юсупова Валентина Анатольевна у этого пользователя есть и 2 других благодарностей

НАШИ МОЛИТВЫ..... 13 года 1 мес. назад #1014

Администратор запретил публиковать записи гостям.
Работает на Kunena форум